Alkalmaink

Hétközi alkalmak:

Bibliaóra
Október 1-től minden héten, szerdán délután 2 órakor tartunk Bibliaórát a kissomlyói Gyülekezeti Ház „kis” termében. Sok szeretettel várunk mindenkit az alkalmakra. Az idei évben a Jézus Boldog-mondásait járjuk körül alkalomról alkalomra. Első alkalmunk: október 6-án lesz. Amennyiben az utazás gondot jelentene, kérjük a Testvéreket, jelezzék a lelkészi hivatal elérhetőségein és segítünk az utazásban.

Hittanóra felnőtteknek/szülőknek
Október 1-től minden kedden délután 17.00 órára hívjuk, és várjuk szeretettel felnőtt, dolgozó testvéreinket is közös beszélgetésre egy-egy bibliai igerész felett, mely kapcsán lehetőség nyílik a valamikor hittanból, vagy éppen a konfirmációi órákon tanultak felelevenítésére, kérdések megfogalmazására, válaszok keresésére. Természetesen mindazokat is várjuk, akik talán soha nem jártak hittanra, nem is konfirmáltak, de érdeklődéssel tekintenek a Biblia, az egyház felé.

Ifjúsági óra
Péntekenként 17.00-tól ifjúsági órát tartunk Kissomlyón a Gyülekezeti Házban. Sok szeretettel hívunk és várunk mind fiatalt 7. osztályos kortól felfelé ezekre az alkalmakra, mely lehetőséget nyújt az addigi évek tapasztalatai után egy kicsit másként megismerni a gyülekezetet, közösségbe kerülni újabb emberekkel, fiatalokkal, közösségben megélni komoly beszélgetéseket, vagy éppen felhőtlen hangulatú játékokat.

Konfirmációs óra
Október 1 után keddenként 15.00 órától tartunk konfirmációs felkészítést a 8. osztályos tanulóknak Kissomlyón a Gyülekezeti Ház kistermében.

Istentiszteleti alkalmaink:

Október 3. Szentháromság ünnepe utáni 18. vasárnap:
8.30 óra Gérce – úrvacsora
10.00 óra Kissomlyó – betakarítási hálaadás – úrvacsora, szeretetvendégség az istentisztelet után
14.00 óra Köcsk
15.00 óra Egyházashetye

Október 10. Szentháromság ünnepe utáni 19. vasárnap:
8.30 óra Vásárosmiske
11.00 óra Duka
14.00 óra Kissomlyó – családi istentisztelet (A Kissomlyói templomban az elmúlt év táborairól nézünk meg egy film-összeállítást. Hívogatjuk mindazokat, akik voltak akár idén, akár tavaly (akár mindkét évben) nyári táborainkban, hogy együtt emlékezzünk arra a csodára, amit megéltünk itt a meleg napokban, illetve hívjuk azokat is, akik valamilyen okból nem tudtak rész venni, hátha éppen ez ad indíttatást, hogy a jövő nyáron velünk táborozzanak.)

Október 17. Szentháromság ünnepe utáni 20. vasárnap:
8.30 óra Gérce – betakarítási hálaadás
10.00 óra Kissomlyó
14.00 Borgáta
15.00 Káld

Október 25. Szentháromság ünnepe utáni 21. vasárnap:
10.00 óra Jánosháza
11.00 óra Duka

Október 31. Reformáció ünnepe:
8.30 óra Gérce – úrvacsora – jubiláns konfirmandus találkozó
10.30 óra Kissomlyó – úrvacsora – jubiláns konfirmandus találkozó – faültetés a templomkertben és szeretetvendégség

Temetői istentiszteletek:
November 1-én a temetőkben tartunk istentisztelet 14.00 órakor Jánosházán, 15.00 órakor Kissomlyón, 16.00 órakor Gércén, hogy ezen a napon is meg tudjunk erősödni Jézus üzenetében: Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is él. (Jn 11,25)

November 7. Ítélet vasárnap:
10.00 óra Kissomlyó – úrvacsora
14.00 óra – Köcsk
15.00 óra – Egyházashetye

November 14. Reménység vasárnap:
8.30 óra Vásárosmiske
11.00 óra Duka

November 21. Örök élet vasárnapja:
8.30 óra Gérce – elhunytakról való megemlékezés
10.30 óra Kissomlyó – elhunytakról való megemlékezés

Ádventi elcsendesedés:

„Ádventi csendben téged várunk” címmel harmadik éve tartunk elcsendesedésre lehetőséget templomainkban. Várjuk mindazokat, akik szeretnének az ünnepre készülve egy kicsit leülni, megpihenni a gyertyák fényénél Isten házában, csendben gondolkozni, imádkozni, vagy csak ilyen módon kiszakadni a mindennapok rohanásából.
Az ádventi idő vasárnapjain este 16.30-tól várjuk a testvéreket szeretettel Kissomlyóra, templomukba, majd lehetőség van utána közösen részt venni a falu ádventi gyertyagyújtásán, mely hagyományosan 17.00 órakor szokott kezdődni.

November 28.  Ádvent első vasárnapja:
8.30 óra Jánosháza – úrvacsora
11.00 óra Duka – úrvacsora
14.00 óra Kissomlyó – Családi istentisztelet –(Kissomlyóra a gyülekezeti házba ádventi-karácsonyi kézműveskedésre hívogatunk mindenkit: ádventi asztaldíszek, mécsestartók, apró kis ajándéktárgyak készítésére lesz lehetőség egy kis sütemény, tea, vagy éppen forralt bor elfogyasztása közben (ez utóbbi szigorúan csak felnőtteknek). Hívogatjuk azokat is, akik, bár nem éreznek magukban nagy indíttatást a kézműves dolgok iránt, de szeretnének a novemberi hideg délutánok idején egy lélekmelengető, testvéri beszélgetésekre is lehetőséget adó délutánt eltölteni gyermekek, fiatalok között.)

December 5. Ádvent második vasárnapja:
10.00 óra Kissomlyó – úrvacsora
14.00 óra Köcsk – úrvacsora
15.00 óra Egyházashetye – úrvacsora

December 12. Ádvent harmadik vasárnapja:
8.30 óra Vásárosmiske – úrvacsora
11.00 óra Duka – úrvacsora
14.00 Borgáta – úrvacsora
15.00 – Káld – úrvacsora

December 19. Ádvent negyedik vasárnapja:
8.30 óra Jánosháza – úrvacsora
10.00 óra Kissomlyó